Bean has logged 56 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Roxanne

Roxanne

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Spin

Spin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wise Little Hen

The Wise Little Hen

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Grasshopper and the Ants

The Grasshopper and the Ants

1934
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jackie & Ryan

Jackie & Ryan

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
Wuthering Heights

Wuthering Heights

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Egg and I

The Egg and I

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
By the Light of the Silvery Moon

By the Light of the Silvery Moon

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Z-O-M-B-I-E-S 2

Z-O-M-B-I-E-S 2

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Z-O-M-B-I-E-S 2

Z-O-M-B-I-E-S 2

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Homeroom

Homeroom

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
First Date

First Date

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Land

Land

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Marvelous and the Black Hole

Marvelous and the Black Hole

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Was a Simple Man

I Was a Simple Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
R#J

R#J

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Prime Time

Prime Time

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry