• Muppets Haunted Mansion

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Cinderella

    ★★½

  • Queenpins

    ★★★

  • Spin

    ★★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • First Date

    ★★★½

  • Land

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★★½

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★★

  • R#J

    ★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Prime Time

    ★★★

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★★★

  • Homeroom

    ★★★

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

    ★★★★½

  • I Was a Simple Man

    ★★★

  • How It Ends

    ★★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Godmothered

    ★★★½

  • Five Star Christmas

    ★★½

  • Christmas by Starlight

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Heart of the Holidays

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • The Christmas Bow

    ★★★

  • Christmas with the Darlings

    ★★½

  • The Christmas Ring

    ★★½

  • Never Kiss a Man in a Christmas Sweater

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • Holly & Ivy

    ★★★½

  • On the 12th Date of Christmas

    ★★½

  • One Royal Holiday

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Secret Society of Second Born Royals

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★★

  • Magic Camp

    ★★★½

  • Upside-Down Magic

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ★★½

  • TFW No GF

    ½

  • Stargirl

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Onward

    ★★★