lola gumball has logged 42 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★★
Edit this entry  
31
The Tenant

The Tenant

1976
×
Read the review Edit this entry  
30
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Generation

My Generation

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
Edit this entry  
28
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
That Cold Day in the Park

That Cold Day in the Park

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
Images

Images

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jump, Darling

Jump, Darling

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Greenhouse

The Greenhouse

2021
×
Edit this entry  
22
Dramarama

Dramarama

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dose

The Dose

2020
×
★½
Edit this entry  
20
Kiss Me Before It Blows Up

Kiss Me Before It Blows Up

2020
×
★½
Edit this entry  
20
P.S. Burn This Letter Please

P.S. Burn This Letter Please

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enemy

Enemy

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Shark

The Last Shark

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hostel

Hostel

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shark Is Still Working: The Impact & Legacy of Jaws

The Shark Is Still Working: The Impact & Legacy of Jaws

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Amityville Island

Amityville Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Maniac

Maniac

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Theatre Bizarre

The Theatre Bizarre

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry