beryl has logged 19 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw

Saw

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fractured

Fractured

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Carrie

Carrie

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry