• Creem: America's Only Rock 'n' Roll Magazine

    ★★★

  • Us

  • Saint Frances

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Henrietta Bulkowski

    ★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Liberty

  • Ham on Rye

    ★★★

  • Fourteen

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★½

  • Clemency

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★

  • Toni Morrison: The Pieces I Am

    ★★★

  • All on a Mardi Gras Day

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • Marianne & Leonard: Words of Love

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • One Child Nation

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • Koko-di Koko-da

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • American Factory

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★★★

  • The Farewell

    ★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★

  • Pelourinho, They Don’t Really Care About Us

  • Kitbull

    ★★★

  • Springsteen On Broadway

    ★★★★★

  • The Mule

    ★★★

  • By the Grace of God

    ★★★½

  • Dumplin'

  • Instructions on How to Make a Film

  • Los Reyes

    ★★★

  • Amazing Grace

    ★★★½

  • Limestone Cowboy

    ★★★

  • Vever (For Barbara)

    ★★★

  • A Bread Factory Part Two: Walk with Me a While

    ★★★★½

  • A Bread Factory Part One: For the Sake of Gold

    ★★★★

  • Nefta Football Club

    ★★★½

  • Tehran: City of Love

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Malevolent

  • Rendezvous in Chicago

    ★★★★

  • A Sister

    ★★★½

  • Head Count

    ★★½

  • The Perfection

    ★★½

  • In Fabric

    ★★★

  • Off-Piste

    ★★★

  • Green Book

    ★½

  • Her Smell

    ★★★½

  • High Life

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

  • The Grizzlies

  • Halloween

  • Followed

    ★★

  • Brotherhood

    ★★★

  • Feathers

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★

  • 22 July

  • Vox Lux

  • At Eternity's Gate

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★

  • Peterloo

    ★★★★

  • Meeting Gorbachev

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Free Solo