benyoscarza has logged 61 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Frankenstein's Bloody Terror

Frankenstein's Bloody Terror

1968
×
★★★½
Edit this entry  
28
Arena

Arena

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Clown Tape

The Clown Tape

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Are the Strange

We Are the Strange

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Time Out

Time Out

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Midnight Parasites

The Midnight Parasites

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In the Land of Owl Turds

In the Land of Owl Turds

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Waiting for Gorgo

Waiting for Gorgo

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Zoo

Zoo

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Battle Royale High School

Battle Royale High School

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Brain That Wouldn't Die

The Brain That Wouldn't Die

1962
×
★★★
Edit this entry  
25
Tales of Frankenstein

Tales of Frankenstein

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rose Gold

Rose Gold

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Tesla World Light

The Tesla World Light

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suddenly It's Spring

Suddenly It's Spring

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
Jettison Your Loved Ones

Jettison Your Loved Ones

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Data Driven: The Story of Franz K

Data Driven: The Story of Franz K

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
I'll say it first

I'll say it first

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Franz Kafka's It's a Wonderful Life

Franz Kafka's It's a Wonderful Life

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Love Wars

Love Wars

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Burning Times

The Burning Times

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night on the Galactic Railroad

Night on the Galactic Railroad

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Violence Voyager

Violence Voyager

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
MY SNAIL, CHARLES

MY SNAIL, CHARLES

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The After Party

The After Party

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Godzilla vs. Destoroyah

Godzilla vs. Destoroyah

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Along the Moonbeam Trail

Along the Moonbeam Trail

1920
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spiderman: The Movie

Spiderman: The Movie

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Squad Leader TD-73028 Soliloquy

Squad Leader TD-73028 Soliloquy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Death to the Tinman

Death to the Tinman

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
09
SHOP: A Pop Opera

SHOP: A Pop Opera

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sonic Rebuilt

Sonic Rebuilt

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hand

The Hand

1965
×
★★★★
Edit this entry