benyoscarza has logged 679 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Throat Notes

Throat Notes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Creep

Creep

2004
×
★★★
Edit this entry  
29
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
20/20 Falling From The Sky

20/20 Falling From The Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Superman and the Mole-Men

Superman and the Mole-Men

1951
×
★★
Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas Who: Skellington's Revenge

The Nightmare Before Christmas Who: Skellington's Revenge

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★
Edit this entry  
22
The Curse of Kazuo Umezu

The Curse of Kazuo Umezu

1990
×
★★★
Edit this entry  
22
You'll Find Out

You'll Find Out

1940
×
★★★
Edit this entry  
21
The Invisible Ray

The Invisible Ray

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Edit this entry  
19
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Abbott and Costello Meet Jerry Seinfeld

Abbott and Costello Meet Jerry Seinfeld

1994
×
★★★
Edit this entry  
18
Undone

Undone

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Infinity Train

Infinity Train

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Locke

Locke

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Sheets

Sheets

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Infinity Train

Infinity Train

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spell of the West

Spell of the West

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
SACERDOTISA

SACERDOTISA

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Extraordinary Tales

Extraordinary Tales

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sundown

Sundown

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Secrets and Lies in a Town of Sinners

Secrets and Lies in a Town of Sinners

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Infinity Train

Infinity Train

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★
Edit this entry  
10
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Albert Fish: In Sin He Found Salvation

Albert Fish: In Sin He Found Salvation

2007
×
½
Edit this entry  
09
The Enigma of Kaspar Hauser

The Enigma of Kaspar Hauser

1974
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Get Christie Love!

Get Christie Love!

1974
×
★★
Read the review Edit this entry