• Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • The Big Trim

    ★★★½

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • kid 90

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Pebbles

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • El Planeta

    ★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Pretend It's a City

  • News of the World

    ★★½

  • Hunter Hunter

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Psycho Goreman

  • Shithouse

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • French Exit

    ★★★

  • Zappa

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • Hopper/Welles

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★½