Ben has logged 14 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bad and the Beautiful

The Bad and the Beautiful

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Norbit

Norbit

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Medea

Medea

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Contortionist

The Contortionist

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Young Mr. Lincoln

Young Mr. Lincoln

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry