ben has logged 18 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Shane

Shane

1953
×
★★★
Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Peppermint Candy

Peppermint Candy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Tusk

Tusk

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Pie

American Pie

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry