Ben has logged 23 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Destruction Babies

Destruction Babies

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blue Spring

Blue Spring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Taste of Tea

The Taste of Tea

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fish Story

Fish Story

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kaili Blues

Kaili Blues

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sweet Home

Sweet Home

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Violence Voyager

Violence Voyager

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Burning Buddha Man

The Burning Buddha Man

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Black House

The Black House

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sakuran

Sakuran

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dumplings

Dumplings

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Agitator

Agitator

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Haze

Haze

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry