Ben has logged 328 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Vital

Vital

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Are You Lonesome Tonight?

Are You Lonesome Tonight?

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Go Seppuku Yourselves

Go Seppuku Yourselves

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drifting

Drifting

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Midnight

Midnight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Irezumi

Irezumi

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blind Beast

Blind Beast

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sailor Suit and Machine Gun

Sailor Suit and Machine Gun

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Machine Girl

The Machine Girl

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Emotion

Emotion

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sada

Sada

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
His Motorbike, Her Island

His Motorbike, Her Island

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blues Harp

Blues Harp

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sorum

Sorum

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Limbo

Limbo

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Triangle

Triangle

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Longest Nite

The Longest Nite

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fulltime Killer

Fulltime Killer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three

Three

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Running on Karma

Running on Karma

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Close-Knit

Close-Knit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Massacre of Anroechte

The Massacre of Anroechte

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Salaryman

Salaryman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ali & Ava

Ali & Ava

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Romancing in Thin Air

Romancing in Thin Air

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Life Without Principle

Life Without Principle

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Running Out of Time

Running Out of Time

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Hero Never Dies

A Hero Never Dies

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Left Eye Sees Ghosts

My Left Eye Sees Ghosts

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry