• A Madea Family Funeral

    ½

  • High Flying Bird

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • $lave - Radio Silence

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★

  • ★★★★½

  • Instant Family

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • In Fabric

    ★★★★½

  • Green Book

    ★½

  • High Life

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Polar - We Blew It At Some Point

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • The Happytime Murders

  • Skin

    ½

  • Tangerine Reef

    ★★★★

  • Death of a Nation

    ½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • 86'd

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Bao

    ★★★★½

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

  • Game Night

    ★★★★½

  • Unsane

    ★★½

  • Shakedown

    ★★★★½

  • Red Sparrow

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • To Our Daughter

    ★½

  • The 15:17 to Paris

  • Tully

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★★

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★

  • Meet the Filmmakers: Josh and Benny Safdie

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½