depressed Mcbadreviews has logged 36 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★★
Edit this entry  
27
Poison

Poison

1991
×
★★½
Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mothlight

Mothlight

1963
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
A Ship to India

A Ship to India

1947
×
★★★½
Edit this entry  
21
Crisis

Crisis

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Flesh + Blood

Flesh + Blood

1985
×
★★★
Edit this entry  
13
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bombshell

Bombshell

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Until the End of the World

Until the End of the World

1991
×
Read the review Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Super High Me

Super High Me

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Images

Images

1972
×
★★★★
Edit this entry  
04
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Edit this entry