Jasmine has logged 85 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★½
Edit this entry  
31
The Deep End

The Deep End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Queen Elizabeth II – 60 years in 6 Seconds

Queen Elizabeth II – 60 years in 6 Seconds

2012
×
½
Edit this entry  
31
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★½
Edit this entry  
30
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Saved!

Saved!

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Hunter Goes to Hollywood

Hunter Goes to Hollywood

2003
×
Edit this entry  
28
Ticky Tacky

Ticky Tacky

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Holy Man

Holy Man

1998
×
★½
Edit this entry  
27
6 Souls

6 Souls

2010
×
★½
Edit this entry  
26
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Clan

The Clan

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Edit this entry  
26
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Canterbury Tales

The Canterbury Tales

1972
×
★★
Edit this entry  
25
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Wild River

Wild River

1960
×
★★★½
Edit this entry  
25
Paper Man

Paper Man

2009
×
★★½
Edit this entry  
25
The Kingdom

The Kingdom

2007
×
★★
Edit this entry  
25
Bottle

Bottle

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
Edit this entry  
24
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★½
Edit this entry  
24
Christine

Christine

1983
×
★★½
Edit this entry  
23
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Edit this entry  
20
About Last Night

About Last Night

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Girl Most Likely

Girl Most Likely

2012
×
★★½
Edit this entry  
19
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Think Like a Man Too

Think Like a Man Too

2014
×
★½
Edit this entry  
19
Think Like a Man

Think Like a Man

2012
×
★★½
Edit this entry  
19
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★
Edit this entry  
18
Hateship Loveship

Hateship Loveship

2013
×
★★½
Edit this entry  
18
Friends with Kids

Friends with Kids

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Extremis

Extremis

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★
Edit this entry  
16
H

H

2016
×
Edit this entry  
16
Preposterous

Preposterous

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Down Into Nothing

Down Into Nothing

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Headspace

Headspace

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Entrance to the Grand Burial Chamber

Entrance to the Grand Burial Chamber

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry