BenGrayeyard has logged 216 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cyst

Cyst

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Svengoolie - Son Of Frankenstein

Svengoolie - Son Of Frankenstein

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Creepshow Animated Special

A Creepshow Animated Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
VHS 94

VHS 94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eight for Silver

Eight for Silver

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Girl Who Lives Down the Lane

The Little Girl Who Lives Down the Lane

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Predator: Dark Ages

Predator: Dark Ages

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Don't Tell a Soul

Don't Tell a Soul

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
Read the review Edit this entry  
06
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
War of the Colossal Beast

War of the Colossal Beast

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Willow

Willow

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sharktopus

Sharktopus

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Swim

Swim

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
NYX 13 Minutes of Horror Film Fest: Folklore

NYX 13 Minutes of Horror Film Fest: Folklore

2021
×
Read the review Edit this entry