Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Great White

Great White

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dinosaur Project

The Dinosaur Project

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jingle All the Way 2

Jingle All the Way 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cyst

Cyst

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Svengoolie - Son Of Frankenstein

Svengoolie - Son Of Frankenstein

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Creepshow Animated Special

A Creepshow Animated Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eight for Silver

Eight for Silver

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry