• The Sparks Brothers

  • Red Post on Escher Street

  • Da 5 Bloods

  • All the Dead Ones

  • The Salt of Tears

  • South

  • Bloody Nose, Empty Pockets

  • Cenote

  • Savage State

  • Waiting for the Barbarians

  • Atlantis

  • Guest of Honour

  • Martin Eden

  • Wasp Network

  • Bird Talk

  • Tommaso

  • Young Ahmed

  • Shakti

  • The Day After I'm Gone

  • Transnistria

    ★★★

  • CoinCoin and the Extra-Humans

  • Crystal Swan

  • Fatal Pulse

  • M.C. Escher: Journey to Infinity

  • Tales Beyond Madness

  • Milla

  • Closeness

    ★★★★

  • Terra Formars

    ★★

  • Things to Come

  • Junun

  • Hill of Freedom

    ★★★★½

  • Two Shots Fired

    ★★★★★

  • Passion

    ★★★½

  • The Girl from Nowhere

  • A Simple Life

  • Ostende

    ★★★½

  • Hospitalité

  • Aurora

    ★★★★★

  • Poetry

    ★★★★★

  • Lourdes

    ★★★★

  • Father of My Children

  • Castro

  • Julia

    ★★★★

  • The Trap: What Happened to Our Dream of Freedom

  • Private Fears in Public Places

  • Exiled

  • Woman on the Beach

    ★★★★

  • Forty Shades of Blue

  • Woman Is the Future of Man

  • The Magic Gloves

  • Secret Things

  • Sunshine State

  • Femme Fatale

  • Balnearios

  • On the Occasion of Remembering the Turning Gate

    ★★★★

  • Bungalow

  • The Pinochet Case

  • Sex and Lucía

  • Replicant

  • Virgin Stripped Bare by Her Bachelors

    ★★★½

  • Limbo

  • Silvia Prieto

  • Ronin

  • Small Soldiers

  • The Small Town

  • Dance with the Devil

  • Fireworks

  • Hoodlum

  • The Lost World: Jurassic Park

  • The Watermelon Woman

    ★★★

  • Ladybird Ladybird

  • What Happened Was...