✿bea✿ has logged 16 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
Read the review Edit this entry  
22
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
Read the review Edit this entry