beatee has logged 30 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Annabelle

Annabelle

2014
×
½
Read the review Edit this entry