Ian has logged 332 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
The War of the Worlds

The War of the Worlds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mute

Mute

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Woman

American Woman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stuber

Stuber

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Burn

Burn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joy

Joy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Imperial Dreams

Imperial Dreams

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Speed Kills

Speed Kills

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
★★
Edit this entry  
27
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Edit this entry  
25
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★★
Edit this entry  
19
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hell Night

Hell Night

1981
×
★★★
Edit this entry