• Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • On Memory

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★

  • The Skatepark On Treasure Island

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • star-crossed: the film

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • Belfast

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Irradiation

  • Beckett

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Pig

    ★★

  • Memoria

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Titane

    ★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Round & Round

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Measure for Measure

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Smokefall

    ★★★★

  • Romeo & Juliet

    ★★★

  • Free Fall

    ★★★

  • Shoplifters of the World

  • Bad Trip

    ★★

  • Joe Buffalo

    ★★★

  • Plaisir

    ★★★

  • Stuffed

    ★★★★

  • Beyond the Model

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★

  • Are You Still There?

    ★★★

  • Reklaw

  • Trade Center

    ★★

  • Malignant

    ★★

  • Us Again

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★

  • Silk Road

  • Paulette

    ★★★

  • Staff Pick

    ★★★

  • Flowing Home

    ★★

  • Post Office

    ★★★

  • Run That Shit!

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • You're Dead Hélène

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★

  • Together Together

    ★★★

  • Cusp

    ★★

  • Mass

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★