• Luca

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Twins in Paradise

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Laurel Canyon

    ★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Waiting

    ★★★½

  • Smiling Friends

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • A Bicycle Ride In A Walmart

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Rebooted

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The Egg

    ★★★½

  • Fire in Paradise

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★½

  • The Movies

    ★★★

  • Wishing Apple

    ★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★

  • L'Observateur

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★½

  • QT8: The First Eight

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • dead end

    ★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★½

  • Strange Negotiations

    ★★★★½

  • The Highwaymen

  • The Art of Self-Defense

    ★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Professor and the Madman

    ★★½

  • Lorena

  • Cold Pursuit