• The Woman Who Ran

    ★½

  • The Salt of Tears

    ★½

  • Unabomber: In His Own Words

    ½

  • 4EVER [Love]

  • Uncut Gems

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Parasite

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Pain and Glory

    ★½

  • Happy Death Day 2U

  • ReMastered: Massacre at the Stadium

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • mid90s

  • Blue

    ★★

  • El Angel

  • The Image Book

    ★★★½

  • Westerly Wind

  • Avengers: Infinity War

  • For the Hungry Boy

  • People of the Lake

    ★★

  • Hommage à Jean-Marie Straub - 08.01.2018 - réalisation: Astrid Ofner

  • Phantom Thread

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Boris

  • It

  • What Happened to Monday

  • Dunkirk

    ½

  • The Putin Interviews

    ½

  • In a Heartbeat

  • The Day After

    ★½

  • Claire's Camera

  • Lover for a Day

    ★★

  • Tenderness

  • Yes, God, Yes

  • Carrete velado

  • Night Is Short, Walk on Girl

  • Total Fiction

  • The Young Karl Marx

  • John Wick: Chapter 2

  • Cries from Syria

    ½

  • A Ghost Story

  • Resident Evil: The Final Chapter

  • Yourself and Yours

    ★★

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

  • Cinéma Vérité

  • Meshes of an Autumn Afternoon

  • Blair Witch

  • Lemonade Served Bitter Sweet

  • Your Name.

    ½

  • Piper

  • Finding Dory

  • Chansons d'amour

  • The Neon Demon

  • It's Only the End of the World

  • Train to Busan

  • The Conjuring 2

  • Lemonade

  • Fidel

  • turnaround time

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

    ½

  • Riley's First Date?

  • Argentina

    ★½

  • The Martian

  • Gulls at Gibraltar

  • M3LL155X

  • Right Now, Wrong Then

    ★★★

  • Vagabond Mutant Liquid

  • A Century of Energy

  • Inside Out