• Avatar 5

    ½

  • Untitled Star Wars Film

    ½

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Luca

    ★★½

  • Ascetic

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ½

  • Nobody

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Hazbin Hotel

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ½

  • Exterior/Night

    ★★★½

  • Possum

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Photocopy

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Happy Death Day

    ½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Downsizing

    ★★

  • Darkest Hour

  • In a Heartbeat

    ½

  • Cars 3

    ½

  • Ali, the Goat and Ibrahim

    ★★★½

  • Brigsby Bear

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Silence

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★

  • HyperNormalisation

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • A Dark Song

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★½

  • Sausage Party

  • Dou kyu sei – Classmates

    ★★★★

  • Zootopia

    ★½

  • Deadpool

    ★★

  • The Greasy Strangler

    ★★★★★

  • When Black Birds Fly

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • The Interview

    ★★

  • American Sniper

    ½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★½

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Frank

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Factory Girl

    ★★½

  • The Institute

    ★★★★½

  • Kick-Heart

    ★★★★½

  • Blackfish

    ★★★

  • Sonic

    ½

  • Django Unchained

    ★★★★