bauti has logged 31 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Colette

Colette

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aliens

Aliens

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hangman

Hangman

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Sauvage

Sauvage

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sex Guaranteed

Sex Guaranteed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Overlord

Overlord

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry