bauti has logged 403 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Itsy Bitsy

Itsy Bitsy

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Million Little Pieces

A Million Little Pieces

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shelter

Shelter

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Grudge 3

The Grudge 3

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Grudge 2

The Grudge 2

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Freaks

Freaks

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Land of Storms

Land of Storms

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Burning Blue

Burning Blue

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Just Friends

Just Friends

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Witches in the Woods

Witches in the Woods

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
After

After

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mario

Mario

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Varsity Blues

Varsity Blues

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Untogether

Untogether

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Cruel Intentions 3

Cruel Intentions 3

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cruel Intentions 2

Cruel Intentions 2

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Keeping Hours

The Keeping Hours

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Mary

Mary

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
14
My Dinner with Hervé

My Dinner with Hervé

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry