bauti has logged 47 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stung

Stung

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Morgan

Morgan

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Gothika

Gothika

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Midnight Man

The Midnight Man

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
XX

XX

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cool World

Cool World

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Best Friend

My Best Friend

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
What If

What If

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spy Game

Spy Game

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
By the Sea

By the Sea

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Memento

Memento

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry