• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Creating an Army of the Dead

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Joker: Put on a Happy Face

  • Scoob!

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Dolittle

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½