• Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Stowaway

    ½

  • Nobody

    ★★

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★½

  • The Dry

    ★★★★

  • The Midnight Sky

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

  • The Empty Man

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★½

  • French Exit

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Freaky

    ½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wander

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • Tenet

    ½

  • Greenland

    ★★½

  • Archive

    ★★★½

  • The Old Guard

    ½

  • The Wrong Missy

  • Arkansas

    ★★★½

  • Extraction

    ★½

  • Sputnik

    ★★★★

  • The Quarry

    ★½

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Adverse

    ★½

  • Villain

    ★★½

  • The Decline

    ★★

  • Emma.

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★★

  • The Last Thing He Wanted

    ½

  • The Rhythm Section

    ★½

  • The Nest

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Save Yourselves!

    ½

  • Relic

    ½

  • Shirley

  • The Courier

    ★½

  • Black Bear

    ★★½

  • Underwater

    ★★★★

  • The Gentlemen

  • 1917

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★

  • The Outpost

    ★★

  • 21 Bridges

  • Torpedo: U-235

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Lucy in the Sky

    ★★★

  • The Audition

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★★

  • Hustlers

    ½

  • Mosul

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Wasp Network

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ½