barcablu has logged 18 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Cœur fidèle

Cœur fidèle

1923
×
Edit this entry  
09
Il Posto

Il Posto

1961
×
Edit this entry  
09
Earth

Earth

1930
×
Edit this entry  
08
Closely Watched Trains

Closely Watched Trains

1966
×
Edit this entry  
08
Mouchette

Mouchette

1967
×
Edit this entry  
07
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
Edit this entry  
07
Diary of a Country Priest

Diary of a Country Priest

1951
×
Edit this entry  
06
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Edit this entry  
06
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★½
Edit this entry  
06
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★½
Edit this entry  
05
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Edit this entry  
04
Kings of the Road

Kings of the Road

1976
×
★★★★
Edit this entry  
04
Wrong Move

Wrong Move

1975
×
★★★½
Edit this entry  
04
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★
Edit this entry  
03
Blind

Blind

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
Edit this entry  
02
Inflame

Inflame

2017
×
★★★
Edit this entry