👽 Zara 👽 has logged 36 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Golden Key

The Golden Key

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rumpelstiltskin

Rumpelstiltskin

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Underground Doctors

Underground Doctors

1977
×
Read the review Edit this entry  
23
Geppetto

Geppetto

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Showgirls 2: Penny's from Heaven

Showgirls 2: Penny's from Heaven

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Who Goes There? Channeling

Who Goes There? Channeling

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
News from Ideological Antiquity: Marx/Eisenstein/The Capital

News from Ideological Antiquity: Marx/Eisenstein/The Capital

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spike

Spike

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
Max Maven's Mindgames

Max Maven's Mindgames

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Looky Looky Here Comes Cooky

Looky Looky Here Comes Cooky

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Orlando

Orlando

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Commander Toad in Space

Commander Toad in Space

1993
×
Read the review Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Sesame Street: CinderElmo

Sesame Street: CinderElmo

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Meridian

Meridian

1990
×
Read the review Edit this entry  
05
Show Off! How to Be Cool at Parties

Show Off! How to Be Cool at Parties

1986
×
Read the review Edit this entry  
05
Electric Dreams

Electric Dreams

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Begotten

Begotten

1989
×
Read the review Edit this entry  
03
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
Read the review Edit this entry  
02
Goldilocks and the Three Bears

Goldilocks and the Three Bears

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry