bandsaboutmovie has logged 1,542 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Glasshouse

Glasshouse

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Burning Moon

The Burning Moon

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Final Exit

Final Exit

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Revenge

Revenge

1986
×
Read the review Edit this entry  
26
Cards of Death

Cards of Death

1986
×
Read the review Edit this entry  
26
Dead Things

Dead Things

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Invitation to Hell

Invitation to Hell

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Baby Assassins

Baby Assassins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Schoolgirls in Chains

Schoolgirls in Chains

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Achtung! The Desert Tigers

Achtung! The Desert Tigers

1977
×
Read the review Edit this entry  
25
Knocking

Knocking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen Scream

Frozen Scream

1975
×
Read the review Edit this entry  
25
Cannon Arm and the Arcade Quest

Cannon Arm and the Arcade Quest

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shogun Assassin

Shogun Assassin

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Agnes

Agnes

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Man from Deep River

Man from Deep River

1972
×
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Toy Box

The Toy Box

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zombie Lake

Zombie Lake

1981
×
Read the review Edit this entry  
25
Forced Entry

Forced Entry

1976
×
Read the review Edit this entry  
25
Last Cannibal World

Last Cannibal World

1977
×
Read the review Edit this entry  
25
Devil Hunter

Devil Hunter

1980
×
Read the review Edit this entry  
25
Cannibal Terror

Cannibal Terror

1980
×
Read the review Edit this entry  
25
White Cannibal Queen

White Cannibal Queen

1980
×
Read the review Edit this entry  
25
The Chant of Jimmie Blacksmith

The Chant of Jimmie Blacksmith

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Delirium

Delirium

1979
×
Read the review Edit this entry  
25
Hudson

Hudson

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nr. 10

Nr. 10

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Found Footage Phenomenon

The Found Footage Phenomenon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
This is GWAR

This is GWAR

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Death Weekend

Death Weekend

1976
×
Read the review Edit this entry  
22
Massacre Mafia Style

Massacre Mafia Style

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Primitives

Primitives

1978
×
Read the review Edit this entry  
22
Scanners

Scanners

1981
×
Read the review Edit this entry  
22
Maddalena

Maddalena

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Werewolf Woman

Werewolf Woman

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cannibal Man

The Cannibal Man

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Miss You, Hugs and Kisses

I Miss You, Hugs and Kisses

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
G.B.H

G.B.H

1982
×
Read the review Edit this entry  
21
Gestapo's Last Orgy

Gestapo's Last Orgy

1977
×
Read the review Edit this entry  
21
Day of the Woman

Day of the Woman

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Fight for Your Life

Fight for Your Life

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Beast in Heat

The Beast in Heat

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
SS Experiment Love Camp

SS Experiment Love Camp

1976
×
Read the review Edit this entry