Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Underdog

Underdog

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Beverly Hills Chihuahua

Beverly Hills Chihuahua

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Killer Piñata

Killer Piñata

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Arthur's Missing Pal

Arthur's Missing Pal

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
I Am Here....Now

I Am Here....Now

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Double Down

Double Down

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Pass Thru

Pass Thru

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beaus of Holly

Beaus of Holly

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
United 93

United 93

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Troll 2

Troll 2

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry