• Beaus of Holly

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★½

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Missing Link

    ★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Wonder Park

    ★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • The Trump Prophecy

    ½

  • Venom

    ★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Behind the Curve

    ★★★½

  • Batman Ninja

    ★★

  • Sherlock Gnomes

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Cars 3

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Killer Piñata

  • Spectral

    ★★½

  • Suicide Squad

  • Finding Dory

    ★★★

  • Pass Thru

    ★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Tickled

    ★★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Fury

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★★

  • The World's End

    ★★★½

  • Man of Steel

    ★½

  • Monsters University

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★½

  • Argo

    ★★★★★

  • Brave

    ★★★½

  • 21 Jump Street

    ★★★

  • SeaFood

    ½

  • Moneyball

    ★★★★

  • Cars 2

    ★★½

  • Rango

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★

  • I Am Here....Now

    ★½

  • Up

    ★★★★★

  • Beverly Hills Chihuahua

    ★★

  • WALL·E

    ★★★★½

  • National Treasure: Book of Secrets

    ★★★½

  • Underdog

    ★★