Joe has logged 71 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Hamilton

Hamilton

2020
×
½
Edit this entry  
06
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
18
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry