• Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Us

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • A Quiet Place

  • Hereditary

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • It

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

    ★★★

  • Gravity

    ★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Drive

    ★★★

  • Inception

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★

  • Oldboy

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★