• The Great Gatsby

    ★★★½

  • The Exit Room

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Life of Pi

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • Savages

    ★★★½

  • 21 Jump Street

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★

  • Warrior

    ★★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★

  • Water for Elephants

    ★★★½

  • Love & Other Drugs

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★

  • Kick-Ass

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★

  • Julie & Julia

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • Brothers

    ★★★½

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★½

  • Twilight

    ★★★

  • Angus, Thongs and Perfect Snogging

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Humboldt County

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • Juno

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★★★

  • Death Proof

    ★★★★½

  • Zodiac

    ★★★★½

  • The Prestige

    ★★★★★

  • The Departed

    ★★★★½

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★½

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★★

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Hard Candy

    ★★★★

  • The Aviator

    ★★★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★½

  • Panic Room

    ★★★★

  • Josie and the Pussycats

    ★★★★½

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • Memento

    ★★★★★

  • Girl, Interrupted

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Sixth Sense

    ★★★★½

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★½

  • Jackie Brown

    ★★★★★

  • Boogie Nights

    ★★★★

  • Perfect Blue

    ★★★★½

  • Heat

    ★★★★½

  • Se7en

    ★★★★½

  • Casino

    ★★★★★

  • Carlito's Way

    ★★★★½

  • A Bronx Tale

    ★★★★½

  • Scent of a Woman

    ★★★★½

  • Cape Fear

    ★★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Scarface

    ★★★★

  • The King of Comedy

    ★★★★★

  • Raging Bull

    ★★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★½

  • Breakfast at Tiffany's

    ★★★★★