Badboy has logged 33 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Song of Sparrows

The Song of Sparrows

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Nayattu

Nayattu

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Paradise Now

Paradise Now

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Children of Heaven

Children of Heaven

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
School on Fire

School on Fire

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Name of God

In the Name of God

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Blood of a Poet

The Blood of a Poet

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★½
Edit this entry  
10
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nightingale's Prayer

The Nightingale's Prayer

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Present

The Present

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry