Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Her Love Boils Bathwater

Her Love Boils Bathwater

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Host

Host

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
SPL: Kill Zone

SPL: Kill Zone

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
★½
Edit this entry  
18
Pushpa: The Rise - Part 1

Pushpa: The Rise - Part 1

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chandigarh Kare Aashiqui

Chandigarh Kare Aashiqui

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
404: Error Not Found

404: Error Not Found

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mosul

Mosul

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
Read the review Edit this entry  
02
Habit

Habit

2021
×
Edit this entry  
02
Bajrangi Bhaijaan

Bajrangi Bhaijaan

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Possession

The Possession

2012
×
★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dr. Brain

Dr. Brain

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shiddat

Shiddat

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Sooryavanshi

Sooryavanshi

2021
×
★★
Edit this entry  
06
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Spy Gone North

The Spy Gone North

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Medium

The Medium

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
20
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1976
×
★★★½
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
12
Vagabond

Vagabond

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Edit this entry  
31
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry