Christam has logged 12 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★
Edit this entry  
27
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Oldboy

Oldboy

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Myth of the American Sleepover

The Myth of the American Sleepover

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Still Life (Betamale)

Still Life (Betamale)

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry