Christam has logged 88 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Brightburn

Brightburn

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Hustlers

Hustlers

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monster

Monster

2003
×
★★
Edit this entry  
17
Penda's Fen

Penda's Fen

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gypsy Blood

Gypsy Blood

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hands on a Hardbody: The Documentary

Hands on a Hardbody: The Documentary

1997
×
★★★½
Edit this entry  
21
Sometimes Always Never

Sometimes Always Never

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★½
Edit this entry  
13
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
09
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★½
Edit this entry  
28
Neighbours

Neighbours

1952
×
Read the review Edit this entry  
22
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anvil! The Story of Anvil

Anvil! The Story of Anvil

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Abductees

Abductees

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Devils on the Doorstep

Devils on the Doorstep

2000
×
★★★
Edit this entry  
14
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
So Undercover

So Undercover

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Play Safe

Play Safe

1978
×
Read the review Edit this entry  
09
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Edit this entry  
07
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rugrats in Paris: The Movie

Rugrats in Paris: The Movie

2000
×
★★
Edit this entry  
05
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★½
Edit this entry  
04
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★
Edit this entry  
27
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Oldboy

Oldboy

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry