Sort by

belu borelli 💐👩🏻‍💻 has logged 161 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
28
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rendezvous in Paris

Rendezvous in Paris

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Celebrity

Celebrity

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Anything Else

Anything Else

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Midnight

Midnight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Our Happiest Days

Our Happiest Days

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Near and Dear

Near and Dear

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Memoria

Memoria

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Election

Election

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Everyone Says I Love You

Everyone Says I Love You

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Design for Living

Design for Living

1933
×
★★★
Edit this entry  
07
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
High Heels

High Heels

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
Edit this entry  
06
Everyone Says I Love You

Everyone Says I Love You

1996
×
Read the review Edit this entry  
03
The Intruder

The Intruder

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Faculties

The Faculties

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
Read the review Edit this entry