Gabi has logged 32 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gia

Gia

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wanted

Wanted

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Crush

The Crush

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Demi Lovato: Simply Complicated

Demi Lovato: Simply Complicated

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry