Gabi has logged 373 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wrecking Crew

The Wrecking Crew

1968
×
Read the review Edit this entry  
26
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bounce

Bounce

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Seven Minutes in Heaven

Seven Minutes in Heaven

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dick

Dick

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
Read the review Edit this entry  
04
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Secret: Dare to Dream

The Secret: Dare to Dream

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry