• Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Turma da Mônica: Lições

    ★★★★

  • Lulli

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Ice Road

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Halston

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Coming 2 America

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Ainbo: Spirit of the Amazon

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Double Dad

    ★★★

  • WandaVision

  • Um Tio Quase Perfeito 2

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★