• Malignant

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Nocturne

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Black Christmas

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★

  • Burning

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • A Christmas Prince

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★

  • Bo Burnham: What.

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Short Term 12

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • 13 Going on 30

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★½

  • Memories of Murder

    ★★★★½

  • Legally Blonde

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★

  • Ginger Snaps

    ★★★★

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★

  • Cruel Intentions

    ★★★★

  • Perfect Blue

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • When Harry Met Sally...

    ★★★★★