baagnese5 has logged 125 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Possum

Possum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monsieur Lazhar

Monsieur Lazhar

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ex Drummer

Ex Drummer

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Flaying

The Flaying

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
Read the review Edit this entry  
03
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Europe '51

Europe '51

1952
×
Read the review Edit this entry  
28
The Little Death

The Little Death

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Terra Trema

La Terra Trema

1948
×
Edit this entry  
24
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love

Love

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ossessione

Ossessione

1943
×
Read the review Edit this entry  
19
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
Read the review Edit this entry  
12
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mommy

Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
We All Loved Each Other So Much

We All Loved Each Other So Much

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Room

Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry