• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Hubie Halloween

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Lina from Lima

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • The Wretched

    ★★½

  • Batman: Hush

    ★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Swallow

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Room

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★