• The Kissing Booth 2

    ½

  • The Half of It

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Troop Zero

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • The Package

    ★★★

  • Kase-san and Morning Glories

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★½

  • The Florida Project

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • In This Corner of the World

    ★★★★

  • My Little Pony: Equestria Girls - Legend of Everfree

    ★½

  • A Silent Voice

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★

  • Monster High: Boo York, Boo York

    ★★★

  • My Little Pony: Equestria Girls - Friendship Games

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★½

  • Spy

    ★★★

  • My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks

    ★★½

  • Maleficent

    ★★★★

  • Blended

    ★★★½

  • Monster High: Frights, Camera, Action!

    ★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • Monster High: 13 Wishes

    ★★½

  • My Little Pony: Equestria Girls

    ★★★½

  • Monster High: Friday Night Frights

    ★★★½

  • Monster High: Why Do Ghouls Fall in Love?

    ★★★★½

  • The Help

    ★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Sharpay's Fabulous Adventure

    ★★★★★

  • Lemonade Mouth

    ★★★★★

  • Limitless

    ★★

  • Mean Girls 2

    ★★

  • Tangled

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • My Babysitter's a Vampire

    ★★★½

  • Easy A

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★½

  • Up

    ★★½

  • The Secret of Kells

    ★★★½

  • Twilight

    ★★

  • Ponyo

    ★★★★½

  • Mamma Mia!

    ★★★

  • Bee Movie

    ★★

  • Juno

    ★★★

  • High School Musical 2

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★½

  • Pride & Prejudice

    ★★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★½

  • Mean Girls

    ★★★½

  • 13 Going on 30

  • 50 First Dates

    ★★★★½

  • Frida

    ★★★★½

  • Lilo & Stitch

    ★★★

  • Not Another Teen Movie